معدن نقشی در تولید ثروت و افزایش رفاه استان ندارد

معدن نقشی در تولید ثروت و افزایش رفاه استان ندارد

اخبار صنعت و معدن به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به ظرفیت‌های معدنی استان کرمان تصریح کرد:

معدن نقش خیلی موثری در تولید ثروت و افزایش رفاه در استان ندارد و ماندن ما در انقلاب دوم صنعتی و عدم توجه به رویکردهای صنعتی روز دنیا ما را در این شرایط قرار داده است.

 “سیدمهدی طبیب زاده” امروز ۱۰ تیرماه در همایش تجلیل از مدیران برتر صنعتی و معدنی استان کرمان با بیان اینکه چرا وضعیت صنعت اینگونه است؟ اظهار کرد:

کرمان استان نخست معدنی و کشاورزی کشور است و در دسترسی به آب رتبه دوم را دارد اما با وجود ظرفیت‌های بسیار و امکانات زیربنایی در استان کرمان، میزان تولید ناخالص داخلی استان پایین است.

طبیب زاده با اشاره به ظرفیت‌های معدنی استان کرمان تصریح کرد:

معدن نقش خیلی مؤثری در تولید ثروت و افزایش رفاه در استان ندارد و ماندن ما در انقلاب دوم صنعتی و عدم توجه به رویکردهای صنعتی روز دنیا ما را در این شرایط قرار داده است.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان بیان کرد:

اکنون انقلاب چهارم صنعتی دنیا در حال رخ دادن است و اگر به رویکردهای این نگرش صنعتی نپردازیم باز هم عقب خواهیم ماند و فاصله زیادی با دنیا خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه مؤلفه‌های انقلاب صنعتی در استان کرمان فراهم است اظهار کرد:

طی چند سال اخیر رتبه‌های برتر جشنواره خوارزمی از استان کرمان بوده و کسب و کارهای نوین و رتبه‌های برتر کنکور از دیگر ظرفیت‌های نیروی انسانی کرمان است، علی‌رغم همه مشکلات کنونی، چهار مؤلفه‌ای که در انقلاب صنعتی مورد نیاز است، در این استان وجود دارد.

طبیب‌زاده افزود:

باید به جای ناامیدی و پرداختن به مشکلات، کارآفرینی فناورانه را مورد توجه قرار داد و مدیران به انتقال تکنولوژی کارخانه‌ای عمل کنند.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/07/57684435-1.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/07/57684435-1-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت و معدن,معدنمعدن نقشی در تولید ثروت و افزایش رفاه استان ندارد اخبار صنعت و معدن به نقل از 'خبرگزاری ایسنا'، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به ظرفیت‌های معدنی استان کرمان تصریح کرد: معدن نقش خیلی موثری در تولید ثروت و افزایش رفاه در استان ندارد و...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star