مهمترین ماموریت دولت جدید در صنعت خودرو چیست ؟

مهمترین ماموریت دولت جدید در صنعت خودرو چیست ؟

اخبار خودرو سازان به نقل از خبر خودرو :

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است در سالهای اخیر به میزان کافی به صنعت خودرو کشور فرصت داده شده و امروز زمان آن رسیده که نسبت به ارتقاء کیفیت و عرضه محصولات جدید تولیدی در شرکتهای خودروسازی اقدامات سختگیرانه ای صورت گیرد.

فریدون احمدی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : تا هنگامی که در حوزه تولید و کیفیت سخت گیری نشود مسلما ارتقای کیفیت و ایمنی خودروهای داخلی رخ نخواهد داد .

وی با توجه به برخی انتقادات مطرح  در خصوص کیفیت و استاندارد تولیدات داخلی تاکید کرد : هر گونه عدم توجه به ارتقاء کیفیت و عرضه محصولات جدید قطعا بر جریان بازار ایران تاثیر خواهد گذاشت از این رو باید در شرایط کنونی بازار ایران ، خودروهایی جدید و در رنج قیمتی متوسط تولید و جایگزین خودروهای قدیمی شوند.


بیشتر بدانید : برترین تولید کنندگان قطعات جانبی موتور در ایران


 

وی با اشاره به  صنعت خودرو ایران در مقایسه با خودروسازی در دنیا پیشرفت قابل قبولی نداشته است ، افزود : متاسفانه امروز اغلب تولیدات داخلی نه تنها در کلاس جهانی نیست بلکه بسیاری از آنها از استانداردهای ایمنی و کیفی درستی نیز برخوردار نیست و برای این موضوع باید فکری اساسی شود.

وی همچنین اینکه از جمله ابزارهای قانونی برای ارتقاء کیفی خودروها ، افزایش استانداردهای خودرویی دانست و تاکید کرد : در صورتی که الزامات سختگیرانه ای برای کیفیت و استانداردها تدوین شود مسلما خودروسازان ناگزیر به ارتقاء استانداردها در حوزه کیفی شده و در این راستا ناگزیر به تولید محصولات جدید و جایگزین تولیدات کنونی خواهند شد.

نماینده زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در ادامه به حمایت نمایندگان از جریان تولید در داخل پرداخت و گفت : هر گونه حمایت مجلس از تولید و رفع موانع قانونی در این یخش در روند تولید داخل و عرضه محصولات جدید در این بخش تاثیر خواهد داشت این در حالی است که یکی از مهمترین اقدامات در راستای حمایت از تولیدات داخلی ،کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی است که در هزینه تمام شده و افزایش تقاضای خودروهای داخلی جریان مثبتی را ایجاد خواهد کرد.

احمدی افزود : نبود رقابت پذیری و کیفیت پایین تولیدات و عرضه محصولات قدیمی متاسفانه جریان تولید و بازار خودرو ایران را تحت تاثیر قرار داده که باید برای خروج از این شرایط راهکاری موثر در نظر گرفت و به طور جدی دنبال کرد.

وی تاکید کرد : امروز مهمترین ماموریت دولت جدید در صنعت خودرو تلاش در دو حوزه کسب رضایت مشتریان و ارتقاء خودروسازی در کشور است.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/08/ShowImage-3-1.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/08/ShowImage-3-1-150x150.jpgpartsadminخودرو سازاناخبار خودرو,اخبار صنایع خودرو,اخبار صنعت خودرو,اخبار قطعه سازان,پایگاه خبری خودرو سازان,خودرو,خودرو سازی,قطعات خودرو,ماشین سازیمهمترین ماموریت دولت جدید در صنعت خودرو چیست ؟ اخبار خودرو سازان به نقل از خبر خودرو : نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است در سالهای اخیر به میزان کافی به صنعت خودرو کشور فرصت داده شده و امروز زمان آن رسیده که نسبت به ارتقاء...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی