نبود تناسب میان افزایش متخصص و معادن درحال بهره برداری

نبود تناسب میان افزایش متخصص و معادن درحال بهره برداری

اخبار صنعت و معدن به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن آذربایجان غربی بر هدایت تحصیلی و شغلی همسو با اشتغال و نیاز جامعه تاکید کرد.

بیت اله سلیمی آوانسر  اظهار کرد:

با افزایش تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی که رشتههای تحصیلی آنان با بازار کار همخوانی نداشته و بیشترشان بیکار و یا در مشاغل غیر مرتبط فعالیت دارند به نظر می رسد رفع این مشکل نیازمند همسو کردن رشته های تحصیلی با نیاز بازار کار است.

وی گفت:

ارتباط و تناسب بین فارغ التحصیلان رشته های مختلف دانشگاهی و بازار کار و موقعیت های شغلی در کشور یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید در جهت بهبود اوضاع اقتصادی و علمی و اشتغال جامعه انجام داد براین اساس امید است مسئولین ذی ربط در قوانین جذب دانشجو برای رشته های مختلف و بویژه رشته معدن، زمین شناسی و متالورژی و نقشه برداری بازبینی جدی داشته باشند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن آذربایجان غربی ادامه داد:

با توجه به عدم تناسب افزایش متخصص و معادن درحال بهره برداری و محدوده های اکتشافی در حال اکتشاف ضروری است دستگاه‌های ذیربط و سازمانهای دولتی هماهنگی های لازم را با وزارت علوم و تحقیات و فناوری انجام دهند تا جوانان این کشور براساس اعلام نیاز از وزارتخانه و سازمانهای دولتی و بخش خصوصی برای جذب دانشجو اقدام کنند.

سلیمی تصریح کرد:

تنها با ایجاد شغل و افزایش کارگاه نمی‌توان مشکل بیکاری را حل کرد بلکه باید در توزیع عادلانه کار در کشور دقت و نظارت بیشتری شود؛ با توزیع صحیح یقیناً سهم عمده ای از مشکل بیکاری مرتفع می شود.

وی گفت:

در حال حاضر سازمان نظام مهندسی معدن استان ۲۱۱۳ نفر عضو دارد که شامل ۵۴۳ نفر  در رشته معدن، ۱۳۸۶ نفر در رشته زمین شناسی، ۱۲۸ نفر در رشته نقشه برداری و ۱۶ نفر  در رشته متالورژی و ۴۰ نفر در سایر رشته های مرتبط هستند.

وی با بیان اینکه از میان اعضای نظام مهندسی معدن استان، ۶۱۱ نفر آنها دارای پروانه اشتغال و ۱۵۰۲ نفر فاقد پروانه اشتغال بکار هستند، افزود:

پروانه اشتغال در ۴ پایه ارشد، یک، دو و سه به اعضا داده می شود و اعضای سازمان نظام مهندسی معدن می‌توانند با گذراندن سوابق در معدن، دوره های آموزشی و قبولی در آزمون موفق به دریافت پروانه اشتغال و ارتقای پایه‌های بالاتر شوند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن آذربایجان غربی اظهار کرد:

سازمان نظام مهندسی معدن براساس ماده ۲۷ قانون معادن تشکیل گردیده و اهداف  اصلی آن شامل حفظ و افزایش بهره وری منابع معدنی، تامین موجبات رشد و اعتلای مهندسی معدن در کشور، ترویج اصول فنی و مهندسی معدن در فعالیت های معدنی، بالابردن کیفیت خدمات مهندسی معدن و کمک به ارتقا دانش فنی صاحبان حرفه در بخش معدن است.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/05/57673344.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/05/57673344-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت و معدن,معدننبود تناسب میان افزایش متخصص و معادن درحال بهره برداری اخبار صنعت و معدن به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن آذربایجان غربی بر هدایت تحصیلی و شغلی همسو با اشتغال و نیاز جامعه تاکید کرد. بیت اله سلیمی آوانسر  اظهار کرد: با افزایش تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star