۹۵/۱۲/۱۷

نخستین کارخانه کنسانتره سنگ آهن کم عیارهماتیتی؛ در انتظار افتتاح

مهدی کرباسیان تصریح کرد:

کارخانه کنسانتره سنگ آهن جلال آباد زرند که در مجاورت معدن این منطقه راه اندازی شده، از ظرفیت تولید ۶۰۰ هزار تن محصول در سال برخوردار است.

 پایگاه خبری قطعه سازان

خوراک ورودی این کارخانه سالانه ۲٫۲ میلیون تن سنگ آهن هماتیت با عیار ۳۲درصد و خروجی آن کنسانتره ۶۶٫۵درصد خوارک کارخانه گندله سازی است.

وی یادآور شد:

طی سال های فعالیت این معدن، ۱۲ میلیون تن سنگ آهن کم عیار هماتیت به صورت بلااستفاده دپو شده بود که ایمیدرو آن را به صورت مزایده به بخش خصوصی داخلی سپرد به صورتی که کارخانه ای برای فرآوری آن میزان سنگ آهن بلااستفاده نیز‌ احداث شود.

به گفته کرباسیان، اهمیت راه اندازی این کارخانه، ایجاد روشی جدید و بومی برای تامین خوراک کارخانه های گندله سازی و تغذیه زنجیره فولاد است.

همچنین این فناوری سبب متنوع شدن منابع تامین سنگ آهن، برای تولید فولاد در ایران شده است.

کاهش مصرف آب و کاهش ناخالصی ها همچون گوگرد، فسفر و سیلیس در کنسانتره تولیدی، از ویژگی های این کارخانه محسوب می شود.

 

 

منبع:معدن نیوز

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/03/8.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/03/8-150x150.jpgpartsadminصنعت و معدناخبار,خبرگزاری,خبرگزاری صنایع,خبرگزاری صنایع متالورژی۹۵/۱۲/۱۷ نخستین کارخانه کنسانتره سنگ آهن کم عیارهماتیتی؛ در انتظار افتتاح مهدی کرباسیان تصریح کرد: کارخانه کنسانتره سنگ آهن جلال آباد زرند که در مجاورت معدن این منطقه راه اندازی شده، از ظرفیت تولید ۶۰۰ هزار تن محصول در سال برخوردار است. خوراک ورودی این کارخانه سالانه ۲٫۲ میلیون تن سنگ آهن هماتیت...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی