نقش خصوصی ها در سیاست های معدنی کمرنگ است

نقش خصوصی ها در سیاست های معدنی کمرنگ است

اخبار صنعت و معدن به نقل از “ایران اکونومیست” ، «مهرداد اکبریان» عصر سه‌شنبه در پنجمین همایش بین المللی سنگ آهن ایران افزود: نقش معدن در اقتصاد ایران یر قابل چشمپوشی نیست اما ما را به خام فروشی، حراج منابع طبیعی و تخریب محیط زیست متهم می کنند و همین مسائل مبنای قانونگذاری های محدودکننده فراروی بخش معدن می شود.

به گفته این مسوول، فقط سه دهم درصد از مساحت کشور جزو عرصه‌های معدنی است اما از مقررات معدنی استفاده ابزاری می‌شود.

وی تاکید کرد باید اجازه دهیم بخش خصوصی وارد عرصه تولید شود.

اکبریان بیان داشت:

امروز صادرات سنگ‌آهن موضوعیت خود را از دست داده اما دولت در عمل به دنبال وضع عوارض و مالیات است و باید این موانع را از پیش پای بخش خصوصی و معدن برداشته شود.

وی گفت:

تولید هر تن فولاد به استفاده از سه تن سنگ آهن نیازمند است اما برای توسعه سنگ آهن کشور هیچ برنامه‌ای نداریم.

رییس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران، تشکیل ستاد زنجیره فولاد را یکی از اقدام های بسیار خوب دولت یازدهم برشمرد و تصریح کرد:

امروز به بازتعریف مفاهیم واردات، صادرات، مزیت اقتصادی و غیره نیازمندیم تا دامن بخش خصوصی را از اتهام های ناروا پیرایش کنیم.

وی ادامه داد:

امروز اقتصاد ایران همانند زمان برنامه‌های سوم و چهارم به تحولات مبنایی نیاز دارد و محتوای این تحولات باید بازتعریف مفاهیمی باشد که در سالیان متمادی تعریف نادرست آنها مبنای تاختن به بخش خصوصی قرار گرفت.

ذخایر کنونی سنگ آهن کشور سه میلیارد تن است.

میزان استخراج سالیانه معادن کشور حدود ۴۰۰ میلیون تن برآورد می شود که بیش از ۶۰ درصد آنها مصالح ساختمانی است.

پارسال بیش از ۹۸۴ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار سنگ آهن صادر شد.

بر پایه اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، شمار معادن کشور افزون بر ۱۰ هزار واحد است که حدود ۶ هزار معدن فعال و بقیه در دست تجهیز یا راکد است.

پنجمین همایش بین المللی سنگ آهن ایران عصر سه‌شنبه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/05/652281_689.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/05/652281_689-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت و معدن,معدننقش خصوصی ها در سیاست های معدنی کمرنگ است اخبار صنعت و معدن به نقل از 'ایران اکونومیست' ، «مهرداد اکبریان» عصر سه‌شنبه در پنجمین همایش بین المللی سنگ آهن ایران افزود: نقش معدن در اقتصاد ایران یر قابل چشمپوشی نیست اما ما را به خام فروشی، حراج منابع طبیعی...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star