واردات صنعت ۱۶ درصد بیشتر شد

واردات صنعت ۱۶ درصد بیشتر شد

اخبار صنعت و معدن به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ،  تا پایان پاییز امسال واردات بخش صنعت بیش از ۳۰ میلیارد و ۵۹۹ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۶.۴ درصدی را نشان می دهد.

همچنین در بخش معدن با توجه به واردات ۱۳۴.۳ میلیون دلاری تا پایان آذر ماه سال جاری، شاهد رشد ۲۱.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل در این حوزه هستیم.

 در بخش واردات صنعتی به ترتیب فرش و صنایع دستی با رشد ۳۳۲.۷ درصدی، دباغی و پرداخت چرم شامل چمدان، کیف دستی، زین و یراق و انواع پاپوش با رشد ۱۶۱.۱ درصدی و مبلمان و مصنوعات طبقه بندی نشده با رشد ۶۲.۱ درصدی بیشترین میزان واردات را در بخش صنایع به خود اختصاص داده‌اند.

این در حالی است که در ردیف واردات سایر فعالیت‌های کسب و کار با رشد منفی ۹۵.۵ درصدی، ابزار پزشکی، اپتیکی و ابزار دقیق، ساعت های مچی و انواع دیگر ساعت با رشد منفی ۳۲.۷ درصدی و پوشاک و سایر محصولات از توتون و تنباکو با رشد منفی ۳۱.۵ درصدی بیشترین میزان واردات صورت گرفته است.

همچنین در بخش واردات معدن، واردات زغال سنگ و لیگنیت و زغال سنگ نارس (تورب) با رشد ۵۷.۴ درصدی، کانسارهای فلزی با رشد ۱.۲ درصدی و سایر محصولات معدنی طبقه بندی نشده با رشدی ۱۳.۷ درصدی روبرو شده اند.

در ذیل جدول واردات مربوط به بخش صنعت و معدن به تفکیک گروه‌ها طی ۹ ماهه سال جاری و سال گذشته آورده شده است.

 

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/03/1429081300146_23143_162-th3.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/03/1429081300146_23143_162-th3-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت,صنعت و معدنواردات صنعت ۱۶ درصد بیشتر شد اخبار صنعت و معدن به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ،  تا پایان پاییز امسال واردات بخش صنعت بیش از ۳۰ میلیارد و ۵۹۹ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۶.۴ درصدی را نشان می دهد. همچنین در بخش معدن با...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی