واگذاری نخستین «مجوز بی‌نام» در بخش صنعت در ایلام

واگذاری نخستین «مجوز بی‌نام» در بخش صنعت در ایلام

اخبار صنعت و معدن به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام از واگذاری نخستین «مجوز بی‌نام» از تعداد ۳۵ فقره مجوز بی‌نام صادره بخش صنعت و معدن به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی خبر داد.

«یارالله نصیری» اظهار کرد:

«مجوز بی‌نام» از طرح‌ها و ابتکارات خوب مهندس «سلیمانی‌دشتکی» استاندار ایلام برای روان‌سازی فرآیند سرمایه‌گذاری در پروژه‌های توسعه‌ای استان است.

وی افزود:

تاکنون در بخش صنعت و معدن، ۳۵ فقره مجوز بی‌نام بر مبنای توجه به پتانسیل و مزیت‌های نسبی استان صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام خاطرنشان کرد:

از این تعداد، بیشترین مجوز مربوط به گروه صنایع پائین‌دستی پتروشیمی با ۱۸ فقره بوده که نشان‌دهنده جهت‌گیری سازمان صمت برای استفاده از ظرفیت‌های حوزه نفت و گاز و ایجاد ارزش افزوده و تکمیل زنجیره‌های تولید در محصولات پتروشیمی استان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام تصریح کرد:

از ۳۵ فقره مجوز بی‌نام  صادر شده، ۱۲ فقره با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری مورد نیاز زیر ۱۰۰ میلیارد ریال، ۱۹ فقره با حجم  سرمایه‌گذاری مورد نیاز ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ میلیارد ریال و ۴ فقره با سرمایه‌گذاری بالای  ۱۰۰۰ میلیارد ریال هستند.

مهندس «نصیری» افزود:

حجم سرمایه‌گذاری مورد نیاز مجوزهای بی‌نام صادر شده بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود.

این مسئول افزود:

فرآیند پیچیده بوروکراسی‌های اداری، معطل ماندن افراد به‌علت اخذ جوابیه استعلام از دیگر سازمان‌ها و نهادی مرتبط برای دریافت مجوز فعالیت‌های صنعتی از جمله موانع بازدارنده جذب سرمایه‌گذاران این حوزه محسوب می‌شد که با اجرای طرح صدور «مجوزهای بی‌نام» و انجام تمام مراحل اولیه مورد نیاز توسط سازمان متولی، باعث می‌شود سرمایه‌گذار بدون داشتن دغدغه انجام کارهای ابتدایی و اداری، وارد فاز عملیاتی و اجرایی پروژه‌ها شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام یادآور شد:

نخستین مجوز این طرح در گروه صنایع پائین‌دستی پتروشیمی با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری مورد نیاز ۲۵۰ میلیارد ریال وارد فاز اجرا شده است.

نصیری خاطرنشان کرد:

در همین ابتدای کار مجری ۱۱ هزار مترمربع زمین در شهرک صنعتی ایوان خریداری کرده و برای جذب تسهیلات ارزی به مبلغ ۲ میلیون یورو از طریق بانک صنعت و معدن اقدامات اولیه انجام داده است.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/12/57759343.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/12/57759343-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت,صنعت و معدنواگذاری نخستین «مجوز بی‌نام» در بخش صنعت در ایلام اخبار صنعت و معدن به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام از واگذاری نخستین «مجوز بی‌نام» از تعداد ۳۵ فقره مجوز بی‌نام صادره بخش صنعت و معدن به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی خبر داد. «یارالله نصیری»...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star