در چه صورت مطالبات قطعه سازان صفر می شود ؟

در چه صورت مطالبات قطعه سازان صفر می شود ؟

اخبار قطعه سازان به نقل از خبر خودرو:

یک فعال در صنعت قطعه سازی کشور با اشاره به پرداخت بخشی از مطالبات قطعه سازان گفت : طی دو هفته گذشته بخشی از مطالبات معوقه قطعه سازان توسط خودروسازان پرداخت شد.

ابوالقاسم آروند در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو با توجه به موضوع پرداخت ۳۵۰ میلیارد تومان از مطالبات معوقه قطعه سازان  در روزهای اخیر ، اظهار داشت : در جریان این اقدام ، رقم کمی از مطالبات معوقه قطعه سازان پرداخت گردید و همچنان بخش مهمی از مطالبات باقی مانده است.

 


بیشتر بدانید: فهرست قطعات خودرو


 

وی تصریح کرد : از آنجا که خودروسازان با هزینه های بالا و مشکلات مالی زیادی مواجه هستند که معمولا بخشی از این مشکل به بهره های بالای بانکها مربوط می شود از این رو پرداخت مطالبات همچنان با تاخیر صورت می گیرد.

وی با اشاره به تداوم مسائل و مشکلات قطعه سازان تاکید کرد :  سالهاست که در مورد مشکلات قطعه سازان و راهکارهای رفع  آن صحبت می شود اما عملا اتفاق چندانی در این زمینه صورت نگرفته و همچنان نگرانی های زیادی در خصوص این صنعت و مطالبات آنها وجود دارد.

وی گفت :  البته مطالبات قطعه سازان شامل دو بخش می شود به طوری که بخشی از آن مربوط به مطالبات قطعه سازان از مجموعه سازان است که غالبا بالای ۹۰ روز تا ۱۵۰ روز است و بخشی از این مطالبات نیز از خودروسازان است که عموما بالای ۹۰ تا ۱۲۰ روز می شود که مطمئنا پرداخت این ارقام از مطالبات در مجموع نقدینگی بالایی را نیاز دارد .

این فعال در صنعت قطعه سازی کشور خاطر نشان کرد : قطعا در این جریان شرکتها برای تامین نقدینگی ناگزیر به دریافت تسهیلات بانکی با بهره های سنگین خواهند بود و این دور باطل همچنان ادامه خواهد یافت مسلما در چنین شرایطی امکان خرید تجهیزات و ماشین آلات جدید و هماهنگی با تکنولوژی روز دنیا عملا برای قطعه سازان فراهم نخواهد بود.

آروند افزود : هر چند قبول داریم که خودروسازان هزینه های بانکی بالایی را دارند اما با این وجود  انتظار می رود در جریان پیش فروش های خودروسازان ، بخشی از مطالبات قطعه سازان نیز را پرداخت شود.

وی با توجه به پرداخت بهره های ۲۲ تا ۲۷ درصد تولیدکنندگان به بانک ها گفت : برای رفع مشکلات موجود در بخش های تولیدی  و صنعتی باید دولت فکری اساسی برای کاهش بهره  تسهیلات بانکی نمایند در غیر این صورت مطالبات و مشکل نقدینگی واحدهای قطعه سازی و خودروسازی هیچ زمان حل نخواهد شد.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/06/ShowImage-5.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/06/ShowImage-5-150x150.jpgنویسندهقطعه سازان خودروپایگاه خبری قطعه سازان,قطعات خودرو,قطعه ساز,قطعه سازان,قطعه سازان خودرو,قطعه سازی,ماشین سازیدر چه صورت مطالبات قطعه سازان صفر می شود ؟ اخبار قطعه سازان به نقل از خبر خودرو: یک فعال در صنعت قطعه سازی کشور با اشاره به پرداخت بخشی از مطالبات قطعه سازان گفت : طی دو هفته گذشته بخشی از مطالبات معوقه قطعه سازان توسط خودروسازان پرداخت شد. ابوالقاسم آروند...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی