چگونه می توان التهابات بازار خودرو را کاهش داد؟

چگونه می توان التهابات بازار خودرو را کاهش داد؟

 اخبار خودرو سازان به نقل از “ایران اکونومیست” ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد حسینی‌کیا عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، درباره راه‌های خروج بازار خودرو از نابسامانی، گفت:

باید دو کار در صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی کشور انجام شود اول، اعتبار سرمایه در گردش قطعه‌سازان باید افزایش یابد و از رکود خارج شوند و دوم، خودرو‌های پر مصرف مانند پراید، تیبا، پژو و سمند نباید گران شوند و درباره سایر خودرو‌ها نیز اجازه واردات با ارز آزاد داده شود و از آن‌ها عوارض واردات دریافت شود.

وزارت صمت می‌تواند از عواید دولتی ناشی از واردات خودرو به خودرو‌های پرمصرف داخلی یارانه بدهد تا کل تولید و واردات خودرو برای خودروسازان مقرون به صرفه شود.

نماینده مردم سنقر در مجلس تاکید کرد:

نتیجه نهایی این اقدامات موجب کاستن از التهابات قیمتی بازار خودرو می‌شود.

این عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به مشکلات به وجود آمده ناشی از ترخیص نشدن لوازم یدکی و قطعات خودرو از گمرک، گفت:

علت ایجاد این مسئله ریشه در عملکرد دستگاه‌های اجرایی دارد و رییس‌جمهور و معاون اول رییس‌جمهور می‌توانند با ورود جدی به این مسئله و بررسی مباحث مطرح شده توسط وزارت صنعت و گمرک و خودروسازان و قطعه‌سازان تصمیم نهایی را گرفته و با صدور دستور قاطع، بازار خودرو و قطعه را از بلاتکلیفی خارج کنند.

ترخیص قطعه از گمرک موجب خروج خودرو‌های نیمه ساخته از انبار خودروسازان و عرضه به بازار می‌شود در این صورت روند صعودی قیمت خودرو در بازار متوقف و سیر نزولی قیمت خودرو آغاز می‌شود.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/12/833319_832.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/12/833319_832-150x150.jpgنویسندهخودرو سازاناخبار,اخبار خودرو,اخبار صنایع خودرو,صنعت خودرو سازی,قیمت خودروچگونه می توان التهابات بازار خودرو را کاهش داد؟  اخبار خودرو سازان به نقل از 'ایران اکونومیست' ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد حسینی‌کیا عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، درباره راه‌های خروج بازار خودرو از نابسامانی، گفت: باید دو کار در صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی کشور انجام شود اول، اعتبار...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star