۷۱ معدن در استان قزوین سلب صلاحیت شده است

۷۱ معدن در استان قزوین سلب صلاحیت شده است

اخبار صنعت و معدن به نقل از “خبرگزاری مهر” ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت:

امسال ۱۷۲ محدوده معدنی به مزایده گذاشته می شود که در ۱۰۱ محدوده اکتشافی کار خاصی نشده و ۷۱ معدن فاقد بهره برداری و سلب صلاحیت شده است.

 دومین جلسه شورای معادن استان روز پنجشنبه با حضور عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی و چمعی از مسئولان در استانداری قزوین برگزار شد.

علی پرزحمت دبیر شورای معادن استان در ابتدای جلسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با ارائه گزارشی از عملکرد شورای معادن استان قزوین در سال گذشته گفت:

در سال گذشته تعداد ۲۱ فقره پروانه اکتشاف صادر شد که با رشد خوبی همراه بود و  ۱۴ فقره گواهی کشف هم صادر شد که ۷۵ درصد رشد داشت.

وی اضافه کرد:

همچنین با صدور ۱۲ فقره پروانه پروانه بهره برداری شاهد افزایش ۱۰ درصدی در این زمینه بودیم که در این مدت ۱۸۶  فقره مجوز برداشت هم صادر شده که برای برداشت یک میلیون و ۴۳۵ هزار مترمکعب مواد معدنی مجوز داده شده است.

دبیر شورای معادن استان در ادامه گفت:

در سال جاری جمعا ۱۷۲ محدوده به مزایده گذاشته می شود که از این تعداد در  ۱۰۱ محدوده اکتشافی کار خاصی نشده و ۷۱ معدن فاقد بهره برداری و سلب صلاحیت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین تصریح کرد:

۱۰ مورد از مجوز غیر برداشت مربوط به شهرداری و دهداری ها بوده و بخش خصوصی نیز ۴۳ مورد تخلف داشته که تاکنون ۶۰۰ میلیون تومان جریمه به نفع دولت از متخلفان دریافت شده است.

پرزحمت یادآورشد:

در بخش معادن معارضان محلی و مسائل زیست محیطی از مشکلات محسوب می شود که با تشکیل جلسات کارشناسی برای حل آنها اقدام می کنیم.

حامی سرمایه گذاران معادن باشیم

پرزحمت تصریح کرد:

فعالیت در بخش معدن مشکلات خاص خود را دارد و اگر قرار شد مجوز بدهیم باید همه موارد بررسی شود و حمایت لازم نیز صورت گیرد تا متقاضی بی اعتماد نشود.

در این جلسه که مشکلات سه معدن کار مطرح شد پس از بیان دیدگاهها و مشکلات برای رفع آنها تصمیم لازم گرفته شد.

در خصوص یک معدن شن و ماسه و آهک در آبیک مقرر شد با اعمال ماده ۲۲ برای حل اعتراض مردمی در خصوص تغییر سینه کار، حفظ چشمه مسیر اقدام لازم صورت گیرد تا موافقت صورت گیرد.

همچنین در مورد دو معدن دیگر هم ضمن تاکید بر رفع آلودگی زیست محیطی و توجه به دغدغه های محلی، تصمیماتی گرفته شد.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/04/2763489.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/04/2763489-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت و معدن,معدن۷۱ معدن در استان قزوین سلب صلاحیت شده است اخبار صنعت و معدن به نقل از 'خبرگزاری مهر' ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: امسال ۱۷۲ محدوده معدنی به مزایده گذاشته می شود که در ۱۰۱ محدوده اکتشافی کار خاصی نشده و ۷۱ معدن فاقد بهره...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star