بوشهر| ۷۲ میلیون دلار مواد معدنی استان بوشهر صادر شد

بوشهر| ۷۲ میلیون دلار مواد معدنی استان بوشهر صادر شد

اخبار صنعت و معدن به نقل از “خبرگزاری تسنیم” ، سیدحسین حسینی محمدی صبح امروز در نشست بررسی توسعه صادرات به کشور قطر با بیان اینکه بنادر این استان با کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه قطر کمترین فاصله دارند اظهار داشت:

این ویژگی سبب شده که صادرات از بنادر استان به کشور قطر افزایش قابل توجهی یابد.

وی، از تولید مواد معدنی در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد:

معادن طبقه یک مصالح ساختمانی در استان بوشهر وجود دارد که با توجه به فراهم شدن بازار آن در کشور قطر، فعالیت معادن استان بوشهر رونق می‌یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از تولید روزانه شش‌هزار تن سیمان در استان بوشهر خبر داد و  بیان کرد:

کارخانه‌های سیمان دشتستان، کنگان و دشتی از ظرفیت بالایی برخوردار هستند که با تولید روزانه شش‌هزار تن سیمان ضمن تامین نیاز کشور و استان بوشهر، مابقی صادر می‌شود.

حسینی محمدی، با اشاره به تولید سالانه ۲ میلیون تن سیمان در استان بوشهر گفت:

کارخانه‌های سیمان استان بوشهر دارای ظرفیت بالایی برای صادرات دارند که یکی از کشورهای هدف قطر است.

وی، از تولید سنگ گچ، آهک، ریزه‌های کوهی و مصالح گوناکون ساختمانی در معادن استان بوشهر خبر داد و افزود:

۵ میلیارد متر مکعب ذخیره مواد معدنی استان بوشهر است که تاکنون ۳ میلیارد مترمکعب آن  اکتشاف شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه برای سرمایه‌گذاری در ساخت کارخانه سیمان ظرفیت مهمی در بندر دیر فراهم است گفت:

شهرستان دیر دارای معادن قابل توجهی برای تولید سیمان دارد که از سرمایه‌گذاران در این عرصه استقبال می‌شود.

حسینی محمدی، تولید قطعات بتنی و کف پوش را از ظرفیت مهم برای سرمایه گذاری خارجی در استان بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: سنگ مرمریت ساختمانی در شهرستان دیر با درجه خلوص ۹۹ درصد در زمره بهترین معادن کربنات کلسیم کشور قرار دارد.

وی، به صدور مواد معدنی استان بوشهر اشاره کرد و افزود:

سال گذشته ۷۲ میلیون دلار مواد معدنی از بنادر استان  به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شد که نسبت به سال ۱۳۹۵ بیش از ۲۴۲ درصد از نظر ارزشی و ۹۲ درصد افزایش دارد.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/05/1396021109472829110688674.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/05/1396021109472829110688674-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت و معدن,معدنبوشهر| ۷۲ میلیون دلار مواد معدنی استان بوشهر صادر شد اخبار صنعت و معدن به نقل از 'خبرگزاری تسنیم' ، سیدحسین حسینی محمدی صبح امروز در نشست بررسی توسعه صادرات به کشور قطر با بیان اینکه بنادر این استان با کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه قطر کمترین فاصله دارند...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star