یزد | ۹۰ درصد واردات یزد به قطعات و لوازم یدکی اختصاص دارد

یزد | ۹۰ درصد واردات یزد به قطعات و لوازم یدکی اختصاص دارد

اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از “خبرگزاری تسنیم” ،  محمود زمانی قمی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و بودجه یزد برگزار شد نخستین ویژگی استان یزد را اصالت تمدنی، فرهنگی و تاریخی آن دانست و اظهار داشت:

حوزه بزرگ علمیه قم را یک یزدی بنیان نهاد و صاحب عروه، آیت‌الله العظمی محقق داماد، آیت الله حاج شیخ غلامرضا یزدی، سومین شهید محراب و آیت‌الله خاتمی از جمله بزرگان استان یزد هستند.

وی تصریح کرد:

یزد به دلیل داشته‌های تاریخی و تمدنی ثبت میراث جهانی شد و این فرصت بزرگی است که ما را به عنوان یک مقصد بزرگ گردشگری و توسعه صنعت توریسم معرفی کند و باید این تلقی را از یزد و استان یزد داشته باشیم.

استاندار یزد با اشاره به اینکه گردشگران خارجی مادر سال ۹۲ زیر ۲۲ هزار نفر بودند و در پایان سال گذشته به بیش از ۱۲۴ هزار نفر رسید گفت: امسال ۸۵۰ هزار نفر گردشگر ایرانی در استان یزد سکونت گزیدند که سال قبل تعداد این گردشگران ۷۲۵ هزار نفر بود که نشان دهنده گام برداشتن یزد به سوی پیشرفت است.

زمانی قمی بیان کرد:

تقاضا داریم طرح‌های بزرگ ملی یزد که در نهادهای کشوری منتظر تایید هستند زودتر تایید شوند تا هرچه سریع‌تر اجرا و اشتغال‌زایی آنها شروع شود.

وی یزد را جزو شش استان صنعتی کشور دانست و گفت:

بیش از ۳ هزار واحد کوچک و متوسط و بزرگ صنعتی در استان یزد در حال فعالیت هستند و ۲۷ درصد از فولاد کشور و ۵۰ درصد از کاشی و سرامیک کشور در یزد تولید می‌شود.

استاندار یزد با اشاره به اینکه ۵۱ درصد سنگ آهن کنشور از استان یزد استخراج می‌شود گفت:

یزد از لحاظ فناوری اطلاعات هم جایگاه بسیار ویژه‌ای دارد و پارک علم و فناوری این استان در رتبه دوم کشور قرار گرفته است.

زمانی قمی ظرفیت‌های گردشگری سلامت یزد را بسیار بارز دانست و گفت:

با کیفیت‌ترین و کم هزینه‌ترین درمان کشور الان توسط استان یزد انجام می‌شود و سبب استقبال بسیار زیاد هموطنانمان در یزد شده است.

وی واردات استان یزد را ۱۳۱ میلیون دلار دانست و گفت:

بیش از ۹۰ درصد از واردات یزد به ماشین آلات، قطعات یدکی و مواد اولیه اختصاص پیدا کرده است.

استاندار یزد مهمترین موضوع یزد را منابع آبی دانست و گفت:

به درستی درک کردیم که باید مدیریت منابع را به خوبی انجام دهیم چرا که وضعیت آب یزد یک بحران موقت نیست بلکه ایران یک کشور کم آب و استان یزد هم کم آب تر از دیگر نقاط کشور است و باید اقتضائات برخورد با این موضوع را انجام دهیم کما اینکه تاکنون هم اقداماتی صورت گرفته است.

زمانی قمی تصریح کرد:

یزد فرودگاه بین‌المللی دارد ولی برای اینکه بتوانیم پروازهای خارجی داشته باشیم نیاز به یک سری مسائل و مواردی داریم که باید انجام شود که ارائه شده است.

منبع 

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/04/1396100917172095212934074.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/04/1396100917172095212934074-150x150.jpgنویسندهقطعه سازان خودرواخبار,اخبار قطعه سازان,قطعات خودرو,قطعه سازانیزد | ۹۰ درصد واردات یزد به قطعات و لوازم یدکی اختصاص دارد اخبار قطعه سازان خودرو به نقل از 'خبرگزاری تسنیم' ،  محمود زمانی قمی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و بودجه یزد برگزار شد نخستین...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star