۱۱ هزار تن فولاد در مناطق زلزله زده کرمانشاه توزیع شد

11 هزار تن فولاد در مناطق زلزله زده کرمانشاه توزیع شد

اخبار متالوژی به نقل از “ایران اکونومیست” ، عزیز الله مهدیان روز دوشنبه در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در سرسرای تدبیر استانداری افزود:
برای اینکه اجازه ندهیم گرانی مصالح ساختمانی در روند بازسازی مناطق زلزله زده تاثیر داشته باشد، فولاد را با قیمت قبلی در میان زلزله زدگان توزیع می کنیم.
وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان به هر واحد زلزله زده هشت تن سیمان رایگان می دهد، اظهار داشت:
پیش از این ۳۲ هزار تن فولاد با قیمت قبلی در مناطق زلزله زده توزیع شد.
مهدیان در بخش دیگری از صحبت های خود اقدامات دولت برای بازسازی مناطق زلزله زده را بی سابقه عنوان کرد و گفت: اعتبارات لازم به منظور بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تامین شده است و مشکلی در این زمینه احساس نمی شود.

**متخلفان مسکن مهر دادگاهی می شوند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه اعلام کرد که تخلف پیمانکاران و ناظران ساخت مسکن مهر اسلام آباد غرب محرز شده و به دستگاه قضایی معرفی شده اند.
مهرداد سالاری، اظهار داشت:
بر اساس بازدیدهای انجام شده، عناصر اصلی سازه ای واحدهای مسکن مهر با یونولیت و گل پر شده بودند که به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست.
وی با بیان اینکه نمی توانیم اجازه دهیم مردم در چنین خانه هایی زندگی کنند، افزود:
ناظران، پیمانکاران و دیگر عوامل دخیل در ساخت مسکن مهر به دادستانی معرفی شده اند تا به تخلف آنها رسیدگی شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه در اطلاع رسانی اقدامات انجام شده در مناطق زلزله زده ضعیف هستیم، گفت:
ما ۱۰۰ هزار واحد در مناطق زلزله زده می سازیم و این کار را برای مردم بازگو نمی کنیم، در حالی که برخی دوستان ۲۰۰ واحد می سازند و ۵۰ برابر ما برای کار خود تبلیغات می کنند.
سالاری یادآور شد:
چندی پیش موضوعی در فضای مجازی مطرح شد مبنی بر اینکه مردم سرپل ذهاب برای تکمیل واحدهای خود دست به کلیه فروشی زده اند، که این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که به هیچ عنوان صحت ندارد.
وی به کیفیت واحدهای ساخته شده توسط بنیاد مسکن نیز اشاره کرد و گفت:
اداره کل استاندار کرمانشاه همچون یک آزمایشگاه سیار به صورت مداوم مصالح مورد استفاده را ارزیابی می کند تا ساختمان ها بر اساس استانداردهای لازم ساخته شود.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/09/767349_828.jpeghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/09/767349_828-150x150.jpegنویسندهمتالورژیاخبار,اخبار صنعت و معدن,فولاد,متالورژی۱۱ هزار تن فولاد در مناطق زلزله زده کرمانشاه توزیع شد اخبار متالوژی به نقل از 'ایران اکونومیست' ، عزیز الله مهدیان روز دوشنبه در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در سرسرای تدبیر استانداری افزود: برای اینکه اجازه ندهیم گرانی مصالح ساختمانی در روند بازسازی مناطق زلزله زده...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star