از ۱۳۷۹ معدن استان اصفهان، ۷۲۲ معدن فعال است

از 1379 معدن استان اصفهان، 722 معدن فعال است

اخبار صنعت و معدن به نقل از “خبرگزاری ایسنا”، دبیر کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان گفت:

از تعداد ۱۳۷۹ معدن استان ۷۲۲ معدن فعال و از این تعداد ۳۴۵ معدن مربوط به سنگ های تزیینی است.

 شهریار شعبانی در کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان از شروع برنامه ریزی ها برای اجرای دومین پاویون اتاق بازرگانی در نمایشگاه سنگ ورونا ایتالیا خبر داد و اظهار کرد:

جلسات مقدماتی برای این رویداد برگزار خواهد شد.

هم چنین حسام الدین فرهادی نسب، مشاور کمیسیون با ارایه آمار و ارقام تخصصی از بخش معدن و صنایع معدنی در بودجه ۹۷ کشور، کاهش کاملا محسوس سهم معدن کشور را متذکر شد و گفت:

هزینه های پیش بینی شده در قسمت اکتشافات معدنی در سازمان زمین شناسی کشور و ایمیدرو کاهش قابل ملاحظه ایی دارد که در صورت تصویب با مشکلات عدیده ای روبرو خواهیم شد.

در ادامه مسئول کمیته کانی های غیرفلزی کمیسیون گفت:

تاکنون دو نشست برای حل مسایل واحدهای سیمانی برگزار شده است که در ماه آینده به صورت گسترده تری با حضور میهمانانی ویژه به مساله کاهش تقاضای سیمان پرداخته می شود.

کامران سیامکی با اشاره به مساله قیمت گذاری محصولات صنایع معدنی گفت:

قیمت گذاری ها کارشناسی نشده است و در تمامی صنایع با این مشکل مواجه هستند.

هم چنین عضو کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان گفت:

تدبیر مدیریت استان ها بر کاهش معادن و محدوده های بزرگ است و از طرفی دیگر افزایش محدوده ها و معادن خرد و کوچک در دستور کار قرار دارد و این امر موجب افزایش آمار استانی می شود.

علیرضا عقیلی خاطرنشان کرد:

تعدد و افزایش دادن یک ماده معدنی در یک منطقه نسبتا وسیع نتیجه ای جز تعطیلی معادن و ورشکستگی بهره بردار نخواهد داشت، چرا که معمولا به رقابت های ناسالم و منفی گرایش پیدا می کند.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/12/57411396.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2017/12/57411396-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت و معدناز ۱۳۷۹ معدن استان اصفهان، ۷۲۲ معدن فعال است اخبار صنعت و معدن به نقل از 'خبرگزاری ایسنا'، دبیر کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان گفت: از تعداد ۱۳۷۹ معدن استان ۷۲۲ معدن فعال و از این تعداد ۳۴۵ معدن مربوط به سنگ های تزیینی است.  شهریار شعبانی در کمیسیون...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی