۲۸ هزار میلیارد تومان طرح صنعتی در کرمانشاه در حال احداث است

28 هزار میلیارد تومان طرح صنعتی در کرمانشاه در حال احداث است

اخبار صنعت و معدن به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت:

۲۸ هزار میلیارد تومان طرح صنعتی در کرمانشاه در دست احداث است.

 محسن رستمی در نشست خبری که امروز (۱۳ تیر) به مناسبت هفته صنعت و معدن برگزار شد، عنوان کرد:

در استان کرمانشاه ۱۰۲۷ واحد صنعتی – بر اساس پروانه بهره‌برداری صادره- داریم که حجم سرمایه‌گذاری آنها ۳۸۵۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی این بخش نیز حدود ۳۰ هزار نفر است.

وی افزود:

از نظر تعداد واحدهای صنعتی سهم ۱٫۵ درصدی و جایگاه بیست و سوم کشور، از نظر سرمایه‌گذاری واحدهای صنعتی سهم دو درصدی و جایگاه بیست و یکم کشور و از نظر اشتغالزایی بخش صنعت سهم ۱٫۴ درصدی و جایگاه هجدهم کشور را داریم.

به گفته این مسئول، از مجموع ۱۰۲۷ واحد صنعتی استان ۲۷۲ واحد با سرمایه‌گذاری ۴۲۲ میلیارد تومان و اشتغالزایی بیش از ۵۸۰۰ نفر اکنون تعطیل است.

رستمی عمده سهم صنایع استان را به ترتیب مربوط به صنایع معدنی، صنایع شیمیایی و سلولزی، صنایع فلزی و برق و الکترونیک، صنایع غذایی و دارو و در نهایت صنایع نساجی و چرم دانست.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه سهم کرمانشاه از تولید محصولات پتروشیمی کشور را ۱٫۷ درصد، محصولات فولادی ۱٫۸ درصد، خودرو ۳٫۷ درصد، سیمان ۴٫۵ درصد، کاشی و سرامیک پنج درصد، روغن نباتی هشت درصد، رب گوجه ۴٫۶ درصد، محصولات لبنی ۴٫۲ درصد و آرد ۲٫۷ درصد اعلام کرد.

وی از وجود ۹۸۱ طرح صنعتی در دست احداث هم در استان کرمانشاه خبر داد که سرمایه‌گذاری این طرح‌ها ۲۸ هزار میلیارد تومان است و در صورت راه‌اندازی برای بیش از ۳۱ هزار و ۷۰۰ نفر ایجاد شغل می‌کند.

رستمی عمده طرح‌های در دست احداث استان را پالایشگاه آناهیتا، پتروشیمی ماهان شیمی زاگرس و … اعلام کرد.

رستمی تعداد افراد شاغل در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه را نیز بیش از ۱۵۹ هزار نفر اعلام کرد که در این حوزه نیز سهم دو درصدی در کشور داریم و ادامه داد:

بیش از ۳۰ هزار نفر در بخش صنعت، بیش از ۲۲۰ نفر در بخش معدن و حدود ۱۲۶ هزار نفر در حوزه تجارت استان مشغول به کار هستند.

به گفته این مسئول، در مجموع از سه بخش صنعت، معدن و تجارت ۶۲۳۴ میلیارد تومان ارزش افزوده برای استان حاصل می‌شود.

وی با اشاره به هشت طرح مهم صنعتی که قرار است امسال به بهره‌برداری برسد عنوان کرد:

از مهمترین این طرح‌ها می‌توان به ذوب آهن بیستون، قوطی سازی زمزم، بیواتانول و توسعه پتروشیمی کرمانشاه اشاره کرد.

رستمی از پیگیری برای فعالسازی ۵۰ واحد صنعتی راکد استان در سال خبری داد که هشت مورد آنها از جمله اسیدسیتریک با جدیت بیشتری دنبال می‌شود.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به ۳۲ واحد صنعتی که در کرمانشاه در تملک بانک‌ها هستند نیز عنوان کرد: بنا بر تاکید استاندار بانک‌ها یا باید خود این واحدها را فعال کنند و یا واحد را واگذار کنند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه درباره وضعیت معادن استان نیز گفت:

اکنون در کرمانشاه ۲۲۱ پروانه بهره‌برداری معدنی با ظرفیت برداشت سالانه ۱۵ میلیون تن و ذخیره قطعی ۷۱۱ میلیون تن داریم که سرمایه‌گذاری این بخش ۱۲۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی آن نیز ۲۲۷۳ نفر است.

وی از تقسیم بندی استان به پنج پهنه معدنی اصلی هم خبر داد که هدف از این کار بررسی دقیق‌تر منابع معدنی استان است.

اراده قوی برای اجرای پالایشگاه آناهیتا وجود ندارد

وی در ادامه اشاره ای هم به پروژه پالایشگاه آناهتیا داشت که سرمایه‌گذاری سنگینی دارد و مسئولین ارشد استان با جدیت پیگیر اجرای آن هستند.

رستمی گفت:

به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران اراده چندان قوی برای به نتیجه رساندن این پروژه ندارند و هنوز پیشرفت زیادی را در این پروژه شاهد نیستیم.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه سرمایه گذرای این پروژه بر اساس براورد دو سال قبل را ۱۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد که اکنون به بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

تشدید نظارت بر بازار کرمانشاه

رستمی در ادامه از تشدید نظارت‌ها بر بازار کرمانشاه هم خبر داد و گفت:

در سه ماهه امسال ۱۴۰۰ پرونده تخلف را به تعزیرات حکومتی ارجاع دادیم.

وی با بیان اینکه کمبودی در اقلام مورد نیاز مردم نداریم، افزود:

بخشی از افزایش قیمت‌های رخ داده را مربوط به عوامل مختلف از جمله بالا رفتن قیمت حمل و نقل است.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/07/57608200.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/07/57608200-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت,صنعت و معدن۲۸ هزار میلیارد تومان طرح صنعتی در کرمانشاه در حال احداث است اخبار صنعت و معدن به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: ۲۸ هزار میلیارد تومان طرح صنعتی در کرمانشاه در دست احداث است.  محسن رستمی در نشست خبری که امروز (۱۳ تیر)...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star