۹۰ درصد تجهیزات کارخانه فولاد ازنا وارد کشور شد

90 درصد تجهیزات کارخانه فولاد ازنا وارد کشور شد

اخبار متالوژی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت:

۹۰ درصد تجهیزات کارخانه فولاد ازنا وارد کشور شده و در حال نصب در محل کارخانه هستند.

 محمدرضا صفی خانی افزود:

طرح کارخانه فولاد ازنا بیش از ۱۰ سال متوقف بود که در دو سال اخیر اقدامات مطلوبی برای راه اندازی آن انجام شده است.

وی اظهار کرد:

بر اساس برنامه زمان‎بندی شده پس از نصب تجهیزات، فاز اول طرح با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن ورق فولادی خرداد ۹۸ بهره برداری می‎شود.

صفی خانی بیان کرد:

یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای ادامه این طرح نیاز است که ۵۰۰  میلیارد ریال توسط سرمایه گذار و مابقی با کنسرسیومی از دو بانک کشور تامین می‎شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت:

فازهای بعدی این کارخانه در حوزه ذوب فولاد و تولیدات جانبی آن خواهد بود.

وی تصریح کرد:

ایجاد حدود یک هزار فرصت شغلی توسط این کارخانه تحول بزرگی در حوزه اشتغال استان و منطقه ایجاد می‎کند.

لازم به توضیح است که مجوز اولیه کارخانه فولاد ازنا سال ۸۱ صادر و فعالیت رسمی برای ساخت این کارخانه از سال ۸۵ آغاز و در سال ۹۰ با وجود پیشرفت فیزیکی حدود ۶۰ درصد متوقف شد.

قرار است این واحد صنعتی که یکی از مهمترین طرح‎های استان لرستان در این حوزه محسوب می‎شود با ظرفیت تولید سالیانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن ورق در فاز نخست و سالانه ۷۰۰هزار تن فولاد در فاز دوم وارد چرخه فعالیت شود.

منبع

https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/07/1445332797578_8-th3.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/07/1445332797578_8-th3-150x150.jpgنویسندهمتالورژیاخبار,اخبار صنعت و معدن,فولاد,متالورژی۹۰ درصد تجهیزات کارخانه فولاد ازنا وارد کشور شد اخبار متالوژی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۹۰ درصد تجهیزات کارخانه فولاد ازنا وارد کشور شده و در حال نصب در محل کارخانه هستند.  محمدرضا صفی خانی افزود: طرح کارخانه فولاد ازنا بیش از ۱۰...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star