۹۸ درصد معادن کشور در اختیار بخش خصوصی است

98 درصد معادن کشور در اختیار بخش خصوصی است

اخبار صنعت و معدن به نقل از “ایران اکونومیست” ، محمدرضا بهرامن، افزود:
حدود ۲۰ درصد محصولات عمده از معادنی همچون چادرملو، گل گهر و سنگان در دست دولت و حاکمیت است.
وی با بیان اینکه ایران از نظر ذخایر معدنی جزو ۱۰ کشور برتر دنیاست اظهار کرد:
نتوانسته ایم از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم در حالی که کشورهایی با رتبه های پایین تر جزو صادرکنندگان برتر دنیا قرار گرفته اند.
وی گفت:
با وجود معادن غنی و گسترده ای که در کشور وجود دارد از شناسایی بازار هدف غفلت کرده ایم و نتواسته ایم محصولات را با استفاده از تکنولوژی مدرن و ارزش افزوده بیشتر به بازار عرضه کنیم.
رئیس خانه معدن ایران افزود:
در زمینه سنگ ساختمان نیز جزو سه کشور برتر دنیا هستیم و می توانیم صادرات این محصول را از ۵۰۰ میلیون دلار به ۲ میلیارد دلار و بیشتر از این نیز افزایش دهیم به شرطی که زیرساختها را آماده نموده و از تکنولوژی روز استفاده کنیم.
بهرامن اظهار کرد:
توجه به مسائل محیط زیستی و آب در ساخت و توسعه معادن و مجتمع های صنعتی بسیار مهم است اگر از این امور غفلت شود و سلیقه ای و سیاسی عمل کنیم نتیجه آن مواجه با بحران آب و ایجاد مشکلات زیست محیطی خواهد بود چنانکه دست کم چهار مجتمع فولادی در مناطقی ایجاد شده اند که مشکل آب دارند.
https://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/08/672973_866.jpghttps://parts-makers.com/wp-content/uploads/2018/08/672973_866-150x150.jpgنویسندهصنعت و معدناخبار,اخبار صنعت و معدن,صنعت و معدن,معدن۹۸ درصد معادن کشور در اختیار بخش خصوصی است اخبار صنعت و معدن به نقل از 'ایران اکونومیست' ، محمدرضا بهرامن، افزود: حدود ۲۰ درصد محصولات عمده از معادنی همچون چادرملو، گل گهر و سنگان در دست دولت و حاکمیت است. وی با بیان اینکه ایران از نظر ذخایر معدنی جزو ۱۰...اخبار و مقالات صنایع قطعه سازی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star